poniedziałek, 24 lutego 2014

Cyberdziecko

Otaczają nas iPhone'y, iPady (o tak kocham Apple!) i inne telewizory. Ostatnio zauważyłam, że używam komputera wyłącznie do pracy. Wiadomości, gazety i inne czytajki znajduje na tablecie lub smartfonie. Jak pisałam  TU - internet to drugi świat mam, oprócz tego pieluchowo-piaskownicowego.
I chociaż walczę ze smartfonem obok talerza czy bezsensownie włączonym telewizorem, to nie jestem przeciwnikiem dostępu do rozrywek elektronicznych, Adaś ma kilka chwil w ciagu dnia dla bajek i kilka dla gier na tablecie.
Wiele razy zastanawialiśmy się nad dostępem młodego do TAKICH rzeczy, bo czym się różnią puzzle na papierze od tych na iPadzie. Ustaliliśmy że Adaś będzie miał dostęp i do tradycyjnych kolorowanek, książeczek i gier jak i do tych elektronicznych. Zazwyczaj gra jak my oglądamy fakty. Wtedy jednym okiem patrzymy na wiadomości z kraju i świata a drugim na autka na tablecie. Takie to już życie rodziców, nic nie jest takie jak przedtem. I tak House of cards z malutkim przy piersi to ostatnio nasz wieczorny rytuał.
Wracając do meritum. Trzeba przyznać, że elektroniczne gadżety przydają się także w poczekalni i podróży.
A to nasz subiektywny przegląd aplikacji dla malucha - autkomaniaka! Opisy są krótkie, tylko mała informacja czego możecie się spodziewać instalując aplikację.

Aplikacje Tiny Hands 
Znajdziecie tu puzzle, sortowanie, kolorowanki i inne logiczne zagadki, aplikacje są dostępne dla maluchów w rożnym wieku.

Toca Monsters (Toca Boca)
Karmimy potwory. Trzeba poznać gusty kulinarne bohaterów i przyrządzić im coś dobrego. Niestety potwory nie lubią brokułów.

Video touch
Klasyk. Dostępne sa wersje ze zwierzętami, ptakami, pojazdami, instrumentami muzycznymi. Po naciśnięciu ikonki pojawia się krótki film - na przykład przejazd policjanta na motocyklu czy kot pijacy wodę z kranu.

Car puzzles
Rożnych autorów - wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę w Apple Store.

Car wash (Happy touch)
To nasz ostatni hit! Po prostu myje się samochód :-)

My vehicle (Kids games club)
Zagadki logiczne samochodowe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz