sobota, 17 maja 2014

10 pomysłów na deszczowy dzień z dziećmi

Ta wiosna nas nie rozpieszcza. Po kilku ciepłych a nawet gorących dniach przyszła kolejne na deszczowe i wietrzne tygodnie. Co robić w takiego dni? To samo co zawsze!


1. Można wyjść na dwór.
Wszyscy zakładamy kalosze i kurtki przeciwdeszczowe i idziemy na kałuże.
2. Kreować
Wyciągamy, farby, kredki, mazaki, nożyczki i wszystko co tam jeszcze w domu mamy i tworzymy. Co kto lubi. Można malować kolorowanki, tworzyć na papierze, wycinać, kleić, lepić...
3. Budować
Klocki to pomysł zawsze aktualny, bo zbudować można wszystko. Ćwiczenie dla mózgu mamy, no bo ulep helikopter albo myjnię.
4. Wyglądać przez okno
i patrzeć na krople na szybie. Zobaczyć kto jest na dworze, jak ubrany, co robi. Ile jest samochodów i zwierzaków. No i czy jeszcze pada.
5. Oglądać bajki
Dzieci mają ochotę na bajki zawsze a mamy szczególnie wtedy, gdy ciśnienie spada i marzeniem naszym jest kawa.
6. Czytać książki
U nas ostatnio chyba tydzień książki, bo Adaś wyciąga książeczki czy słońce czy deszcz. I przed snem i po śnie. I stare i nowe.
7. Zakupy 
w sieci. My dziś w nawiązaniu do punktu poprzedniego, dokonaliśmy zakupów książkowych.

8. Porządki
Jeśli zastanawia was gdzie jest piasek z piaskownicy, to ja znam odpowiedź. U nas w domu, na podłodze, na kanapie, w butach... Kiedy wieje i leje, można poświęcić się pracom domowym.
9. Gotować
Od wczoraj u nas domowe kajzerki i sernik chałwowy, obiad dwudaniowy a w planach pasztet z soczewicy ze śliwką. Szalejemy.
10.Wykorzystać zabawki
No nie po to dostajemy te wszystkie autka, telefony, dżdżownice i inne, żeby leżały w pudełku. Czas je wyciągnąć. Nie po to mamy gry, puzzle, układanki, żeby zastanawiać się gdzie je upchnąć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz