poniedziałek, 12 maja 2014

TOP 10 jak być podwójną mamą i nie zwariować

Dziś lista moich patentów na lepszą codzienność przy dwójce maluchów.

1. przemieszczanie się
Jak pisałam TU zaczynaliśmy od podróży z deskorolką. Sprawdzała się super. Ale ze względu na duży rozmiar wózka, trudno było z podróżowaniem samochodem. W bagażniku stelaż, na przednim siedzeniu gondola a my we troje z tyłu. Nie było lekko. Stąd zdecydowaliśmy się na zakup kompaktowego podwójnego wózka. Miał czekać sobie aż Leo będzie miał 5-6 miesięcy, ale traf chciał, że w Emmaljundze pękła dętka i przesiedliśmy się do naszego Dota. Teraz nie straszne nam zakupy i podróże. Wózek jest malutki, zwinny i funkcjonalny.
W wersji pojedynczej wygląda tak.
2. zakupy
Komputer z internetem. Uwielbiam zakupy przez internet. Mogłabym tak robić również zakupy spożywcze, ale moje doświadczenia sprzed kilku lat pokazują, że jest jeszcze parę minusów. Może już je wyeliminowano. Może kiedyś jeszcze spróbuję. Marzy mi się Mac z internetem... Ale to marzenie musi jeszcze trochę poczekać. Wybór w sieci jest ogromny. Mnóstwo jest sklepów z akcesoriami dla dzieci, dużo sieciówek ma swoje strony www, dużo jest sklepów z szerokim asortymentem np. agito.pl gdzie można kupić Pampersy po okazyjnych cenach.
3. pieluchy jednorazowe
No nie da się ukryć, że wynalazek niezbędny. Szukam okazji, ostatnio dobra cena była w Lidl.
4. czytanie
Na urodziny dostałam Amazon Kindle White Paper. Polecam. Żaden mały człowiek nie zamknie strony. bateria trzyma naprawdę długo.
5. oglądanie
Nagrywarka to mus. Wiadomo, że jak leci ten serial lub ten program to coś się dzieje ważniejszego. A to klocek wpadł po kanapę, a to palec przytrzasnął się szufladą, a to coś innego. A tak sama sobie ustalam pory oglądania a jak coś się dzieje bardzo ważnego to włączam pauzę. Myślę, że alternatywą mógłby być TVN Player, no chyba że oglądacie coś na innym kanale.
6. lub czasopisma
Tu też jestem zwolennikiem elektronicznych rozwiązań. Wydania na tablet lub komputer. W domu wystarczająco dużo innych rzeczy jest i mieszkanie na deficyt miejsca cierpi. Taka gazeta gdzieś zawsze zaginie albo zostaje zaanektowana na kolorowankę. Wersja elektroniczna zawsze jest na swoim miejscu.
7. ktoś na przyczepkę
Na przykład mąż lub mama. Bo czasem przydaje się dodatkowa ręka do pomocy. No chociażby do wyrzucenia śmieci czy zrobienia cięższych zakupów. Albo zajęcia się jednym maluchem.
8. AGD
No niby oczywiste, ale życie bez pralki czy zmywarki byłoby nie za łatwe.
9.zamknięty plac zabaw
Pozwala na zamknięcie i bezpieczną zabawę. Żaden uciekinier na hulajnodze czy rowerze nie wyślizgnie się poza oznaczony teren. Trzeba mieć takie miejsce w pobliżu. Na dni kiedy nie mamy siły na dłuższe spacery.
10.gotowość na wszystko
no comment

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz